Jesteś tutaj: bio-uroda.pl > Skóra > Solarium

Alergia na jedzenie

Alergia na pyłki jest bardzo uciążliwa, zwłaszcza że poza przeczekaniem i przyjmowaniem tabletek nie da się przed nią inaczej bronić. W porównaniu z tym osoby posiadające alergie pokarmową są w komfortowej sytuacji, od momentu kiedy zdiagnozują już alergen lub alergeny. Wtedy niezbędne jest ich unikanie, niekoniecznie trzeba brać tabletki lub odczulać się, co w przypadku uczulenia na jedzenie nie jest często praktykowane.

Uczulić może praktycznie wszystko, chociaż na czele listy jest mleko oraz produkty mleczne oraz owoce cytrusowe. W przypadku nabiału niezbędne jest rozróżnienie alergii od nietolerancji laktozy. Nietolerancja objawia się zazwyczaj bólem brzucha, alergia ma inne objawy, często jest to wysypka albo szerokie, czerwone plamy. W skrajnych przypadkach może pojawić się puchnięcie języka oraz duszności, które są zagrożeniem dla życia.

Wśród owoców cytrusowych często uczulają kiwi, pomarańcze, mandarynki. Często zauważa się również alergię na orzeszki ziemne, która jest tym trudniejsza, że śladowe ilości orzeszków znajdują się w bardzo wielu produktach.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby komentować.