Jesteś tutaj: bio-uroda.pl > Pielęgnacja > Tonik

Chłodzący smoothie

Bardzo popularnymi i jednocześnie bardzo smacznymi napojami są smoothie. Wcześniej były rzadko spotykanym deserem, obecnie można kupić je w każdej kawiarni, jak również wykonać samodzielnie w domu.

Smoothie powstają na bazie owoców i posiadają gęstą, przypominającą krem konsystencję. Owoce, które są do nich niezbędne są miksowane, a sam napój jest schłodzony, dzięki czemu nadaje się doskonale jako napój w czasie wyjątkowo uciążliwych upałów.

Do jego przygotowania najlepsze są świeże owoce lub ewentualnie produkty przeznaczone specjalnie do wykonywania smoothie, które można znaleźć w różnych sklepach. Miksuje się je z lodem aż do momentu, kiedy całość będzie bardzo gładka. Poza lodem można dodawać również inne elementy. Zazwyczaj najpopularniejszymi zamiennikami jest mleko i jogurt naturalny, lecz dla poprawy smaku lub dosłodzenia owoców można dodać także syropy smakowe i miód. Za mleczną wersję smoothie uważa się shake’a, który także cieszy się wielką popularnością i występuje w różnych smakach, a czasami z dodatkami.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby komentować.