Jesteś tutaj: bio-uroda.pl > Włosy > Rozczesywanie włosów

Rozważna dieta

Aktywność fizyczna i wszelkiego rodzaju ćwiczenia to dobry sposób na zadbanie o kondycję i formę, ale potrzeba do tego odpowiedniego wsparcia, w postaci diety.

Ćwiczenie i jedzenie tłusto, niezdrowo nie tylko nie przyniesie efektów, ale może znacznie zmniejszyć kondycję ciała. Żyły będą nadal zapychane tłuszczem i toksynami, przez co trening będzie mniej wydajny. Dlatego wraz z rozpoczęciem działań sportowych jest niezbędne zmienienie diety, na zrównoważoną, bogatą we wszystkie niezbędne składniki, warzywa, owoce, pieczywo pełnoziarniste, chude mięso. Tłusta dieta i napoje gazowane są tak samo szkodliwe, jak brak jedzenia. Niektórzy uważają, że ćwicząc i zmniejszając porcje posiłków dobrze robią i dzięki temu ich trening jest bardziej efektywny. Nie zauważają, że jest to błąd, który sprawia, że stają się szybko wyczerpani i niezdolni do ćwiczeń.

Jeść trzeba i to jeść z głową. Jeżeli ma się problem z ustaleniem jadłospisu samodzielnie, wówczas warto wybrać się do dietetyka i poprosić o napisanie specjalnej diety, przeznaczonej dla osoby aktywnej ruchowo.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby komentować.