Jesteś tutaj: bio-uroda.pl > Fitness > Przydatne hantle

Skakanka

Niektórym wydaje się, że skakanka to tylko zabawka dla dzieci, jednak obserwując trenujących bokserów, łatwo dojść do wniosku, że nie tylko. Używają oni skakanki, ponieważ jest ona idealnym sposobem ćwiczenia całego ciała i co więcej, jest ćwiczeniem dla każdego, kto nie ma poważnych problemów z kolanami lub stawami.

Żeby rozpocząć taki trening trzeba mieć skakankę, najlepiej ze sznurka oraz trochę miejsca. Najwygodniej byłoby ćwiczyć na macie, na sali pokrytej matą albo na świeżym powietrzu, choć nie zawsze jest to wykonalne. Decydując się na zabawę skakanką w domu trzeba zadbać o to, żeby o nic nie zahaczyć, zwłaszcza o żyrandol.

Następnie można rozpocząć skakanie. Zwykłe lub bardziej skomplikowane, poprzez wykonywanie podskoków z przeplataniem skakanki w trakcie jej przekładania pomiędzy nogami. Osoby trenujące na siłowni zazwyczaj nie bawią się w takie rzeczy, lecz ćwiczą szybko przez konkretną ilość czasu. Jest to oczywiście bardzo korzystne, jednak nie każdy od razu potrafi podskakiwać szybko przez określony czas. Najlepiej zaczynać powoli, w formie zabawy, stopniowo przechodzić do intensywnego podskakiwania.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby komentować.